Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,940 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shpenzime ne Old Trafford: Ne shenjester Darmian, Depay, Blind dhe Smalling. Mourinho aleat?

Inter, shpenzime ne Old Trafford: Ne shenjester Darmian, Depay, Blind dhe Smalling. Mourinho aleat?
Inter Club Staff

Ne janar, kur te hapet merkato e ‘riparimit’, sic quhet ndryshe ajo e dimrit, Interi mund te trokase ne deren e Old Trafford, aty ku mund te gjeje nje aleat te cmuar si Jose Mourinho, teknikun e Manchester United i cili ka mbetur shume i lidhur me ambjentin Inter, me Javier Zanettin, me drejtorin sportiv Piero Ausilio dhe me asistentin teknik te teknikut te ri Stefano Pioli, Walter Samuel.

Ndermjet lojtareve te Red Devils mbi te cilet zikalterit kane vene syte e po i ndjekin me kujdes eshte me siguri Matteo Darmian, nje nga elementet qe eshte nje hap larg largimit dhe eshte nje objektiv serioz i Interit. Neser, ne Meazza, ne shkallet e stadiumit do te jete edhe drejtori sportiv Ausilio me Stefano Pioilin per ta pare nga afer lojtarin, por ideja e tratatives eshte e qarte prej kohesh: huazim me detyrim blerje pas gjashte muajve.

Por nuk mbaron me kaq: ne listen e te pa kenaqurve tek United, Interi mund te peshkoje edhe Memphis Depay. Daley Blind dhe Chris Smalling. Kete gje e tregon Corriere dello Sport ne faqet e saj sot.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.