Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Piatek, Ausilio eshte shume i interesuar per lojtarin: Ja cmimi qe ka percaktuar Genoa per te!

Piatek, Ausilio eshte shume i interesuar per lojtarin: Ja cmimi qe ka percaktuar Genoa per te!
Ardis
  • On 12/10/2018, 19:38

Realizon ne Itali por gjithashtu edhe me kombetaren e tij polake: eshte nje moment i arte per Krzysztof Piatek, tashme nen vezhgimim e te gjithe scout-eve.

“Preziosi kerkon qe ta mbaje deri ne fund te sezonit, por nuk perjashtohet edhe mundesia per ta shitur ne janar ne forme huazimi – shpjegon Gazzetta dello Sport -.”

Persa i perket kesaj, pretendentet per ta marre tashme e kane bere te ditur interesin e tyre.

Juventus-i i ka kaluar te gjithe, Bayern Munich gjithashtu ka shprehur interesin e tij.

Napoli ka trokitur ne deren e Genoa-s. Per te qene me te sakte Carlo Ancelotti, ka kryer nje sondazh, duke bere nje oferte qe arrin shifrat e 40 milione €”. 

Gjithashtu bie ne sy edhe interesimi i Inter-it. 

Zikalterit me siguri do te kishin bere nje oferte per polakun nese nuk do te kishin ne sulm Icardin dhe Martinez, por edhe pse kane dy lojtare te se tashmes dhe te ardhmes ne sulm, jane goxha te interesuar edhe per lojtarin e Genoas.

Ne kete moment nuk ka pasur ende asnje sulm nga Interi, por Gazzetta nuk perjashtin qe zikalterit te bejne nje te tille ne te ardhmen.

Po sikur per Icardin te vi nje oferte mostruoze? A do te ishte Piatek nje zevendesim i mire? Kete pyetje me siguri ja ka bere vetes edhe Ausilio.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.