Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,022 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Polo: “Jam pershtatur shpejt. Kam mbetur i surprizuar nga…”

Polo: “Jam pershtatur shpejt. Kam mbetur i surprizuar nga…”
Ardi Deda

Andy Polo eshte nje nga notat me pozitive e te rinjve te Salvatore Cerrone. Sulmuesi peruan, i datelindjes 1994, eshte pershtatur mire me futbollin italian dhe po gjen gjithnje e me shume hapesira ne njembedhjeteshen titullare. Ne derbin kunder Milan, sulmuesi ka shenuar: “Qe kur kam shenuar golin e pare kam patur gjithnje e me shume besim. Punohet per kete dhe per te miren e skuadres. Mendoja qe do te impenjohesha me shume per tu pershtatur por kete gje e kam arritur shpejt. Ne ndeshjet e para nuk kam pasur mundesi te luaj por se fundmi kam luajtur me Padovan per 20 minuta dhe me pas titullar kunder Cagliari ku dhe kam shenuar”.

Polo ka mbetur i surprizuar nga niveli i kampionatit: “Eshte nje turne i veshtire, me shume fizik. Kunder Milanit kemi vrapuar me shume se ne ndeshjet e tjera”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.