Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prapaskena – Handanovic super, por Interi po mendon qe tani per ta zevendesuar: ja dy emrat

Prapaskena – Handanovic super, por Interi po mendon qe tani per ta zevendesuar: ja dy emrat
Ardis
  • On 09/11/2018, 21:05

Samir Handanovic, mbas nje fillim sezoni jo shume te qarte, eshte rikthyer te luaje ne nivele te larta. Karta e identitetit per sllovenin, por, i sugjeron Inter-it te shikoje rreth e rrotull: duke filluar qe nga sezoni i ardhshem? Dy jane zgjidhjet e perpiluara nga Gazzetta dello Sport: te vazhdoje me te por zevendesuesi i tij do te jete nje portier i ri qe me pas do te jete titullar ose te ndryshosh portiere menjehere.

“Do te jete pikerisht zhvillimi i sezonit te sllovenit per te marre nje pergjigje per zgjedhjen ne sezonin e ardhshem – lexohet ne gazete. – Inter-i duhet te zgjedhe se cilen rruge do te ndjeke. Duhet te zgjedhe mbi te gjitha nese do te ndjeke nje portier te gatshem per te marre vendin e Handanovic, nje titullar i dizenjuar”.

“Dhe ne kete prizem shoqeria zikalter eshte shume e vemendshme persa i perket situates ne lidhje me Alphonse Areola, 25 vjec, qe tek PSG po vuan figuren e Buffon. Pikerisht ne ditet e fundit shtypi francez por tregon nje gjendje emocionale jo te mire te portierit, midis te tjerave ne skadence te kontrates me klubin parisien”.

“Bisedimet per rinovimin e kontrates tashme kane filluar prej javesh, por nuk kane dale akoma ne nje dakordesi. Inter-i po e monitoron situaten, e gatshme te nderhyje ne rastin e prishjes se marredhenieve, edhe pse konkurrenca nuk eshte e vogel duke mos mjaftuar thjesht me nje rroge normale”.

“Profili tjeter i vleresuar me interes nga drejtori sportiv, Piero Ausilio eshte ai Alessio Cragno, qe po ben mire si titullar te Cagliari. Dhe ketu behet fjale per nje vendim te nje natyre tjeter ne krahasim me profilin e meparshem”.

“Do te ishte nje zgjedhje konservatore, qe do te shikojme Handanovic te jete ne krah te Cragno-s, mbase edhe per nje sezon tjeter, perpara se te leshonte vendin e portierit nr.1. Vleresimi i portierit nuk eshte i vogel, veren e kaluar Giulini ka refuzuar oferta milionare te Napoli-t, me te pakten 18-20 milione €, pothuajse e pamundur te nisesh nje tratative”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.