Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

996 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rocchi kunder Interit: 8 kartona te kuq…

Rocchi kunder Interit: 8 kartona te kuq…
  • On 28/02/2016, 13:59

Pas Napolit (322), Interi eshte skuadra e dyte me me pak faulle te shkaktuar (346) por jan ndeshkuar me 72 kartona, 1 karton cdo (4.81) fualla dhe vetem Empoli eshte ndeshkuar me shume me 1 karton ne (4.77).

Gianluca Rocchi ka drejtuar 192 ndeshje ne Serin A, 12 kete sezon ne te cilat 4 kan fituar vendasit, 4 miqte dhe 4 barazime.
Rocchi eshte arbitri i cili ka mbajtur me shume here ndeshjen per goditje te parregullta 369 me nje mesatare 33 per ndeshje.
Juventusin e ka drejtuar ne 26 takime nder te cilat kane 21 fitore, 3 humbje dhe 2 barazime.
Interin 24 takime nder te cilat zikaltrit kan fituar 11, 9 barazime dhe 4 humbje.
Vetem Lazio eshte ndeshkuar me shume here me karton te kuq nga Rocchi 9 here, Interi eshte ndeshkuar 8 here.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.