Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Roma e merr Maicon falas. Ndersa City i jep 2 milion per t’u larguar…

Roma e merr Maicon falas. Ndersa City i jep 2 milion per t’u larguar…
Xhorxh Gellci

Dikur ka qene mbrojtesi i djathte me i forte ne bote, pikerisht ne kohen e Tripletes legjendare me fanellen zikalter. Ndersa tani paguhet qe te largohet nga skuadra…

Po flasim per Douglas Maicon, ish-mbrojtesin e djathte te Interit, i cili u largua drejt Manchester City-t ne merkaton e vjetshme verore. Gjithsesi eksperienca e tij ne Angli ka deshtuar me te vertete, aq sa Manchester City i ka paguar shumen per 2 milion per ta bere qe te largohet duke zgjidhur kontraten.

Ne kete menyre, legjenda zikalter ka mundur te firmose nje kontrate dy vjecare prej 3 milion eurosh ne sezon me Romen, e cila nga ana e saj e ka marre falas, si nje lojtar pa klub, pasi braziliani zgjidhi kontraten me Cityn. Sot jane kryer vizitat mjekesore, dhe tani Maicon mund te konsiderohet lojtari me i ri i Romes.

Nje gje eshte e sigurt: ndeshjet kunder Maicon dhe Julio Cesar do te na duken vertet te cuditshme sezonin e ardhshem!

Maicon sot ne mengjes i rrethuar nga tifozet romane, pas mberritjes ne Rome

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.