Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

528 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Kur Maicon i beri ultrasit e Milanit ta ‘qepnin gojen’…

VIDEO – Kur Maicon i beri ultrasit e Milanit ta ‘qepnin gojen’…
Inter Club Staff

Derby gjithmone mbetet nje derby. Ishte data 6 Maj e vitit 2012 ku Inter dhe Milan perballeshin midis tyre, skuadra kuqezi qe garonte me Juventus per fitimin e kampionatit dhe zikalterit qe po kalonin nje moment te veshtire.

Sic dihet, Derby-t jane ndeshje ku lojtaret e te dy ekipeve mundohen te japin maksimumin e tyre, kete gje e bene dhe te besuarit e Andrea Stramaccioni ne ate periudhe trajner i Interit.

Nje nga momentet me te bukura dhe qe do te kujtohet gjate nga tifozet zikalter eshte ai i golit te Maicon, pas nje vrapimi nga krahu i djathte ne minuten e 87, braziliani godet mjeshterisht duke e cuar topin ne trekendeshin e portes se mbrojtur nga Amelia.

Me poshte keni dhe nje video te xhiruar ne Giuseppe Meazza nga nje tifoz milanist, e vecanta e kesaj video eshte se para shenimit te golit te Maicon, ultrasit Milanist po kendonin nje nga koret e tyre me te famshme por ai kor, le te themi qe i mbeti pergjysme…

Shijojeni:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.