Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

733 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini: “E dhimbshme te ikja nga Interi, por ja arsyet e largimit. Tifozeve zikalter i kerkoj falje sepse…”

Sabatini: “E dhimbshme te ikja nga Interi, por ja arsyet e largimit. Tifozeve zikalter i kerkoj falje sepse…”
Bujar Berishaj

Walter Sabatini, ish-kordinator i zones teknike te Suning Sports, eshte kthyer te flas per aventuren e tij me Suning dhe Inter gjate nje eventi ne Milano.

“Ne rrugen time kam takuar shume interist, edhe kur isha te Roma.”

“Kam bere nje zgjedhje te dhimbshme sepse Interi eshte maksimumi nga pikepamja profesionale”.

“Doja te isha ne lartesine e Interit por duke mos qene kushtet e duhura kam preferuar te falenderoj Suning per mundesine qe me kane dhene.”

“Doja te beja futbolin tim por ketu nuk ishte e mundur”.

“I kerkoj falje tifozeve interiste, kam pasur besimin e tyre, por procedurat dhe menyra e te punuarit te klubi nuk me pershtateshin per te bere punen time”.

Pastaj nje koment edhe per Spallettin dhe skuadren:

“Interi ka forcen dhe kualitetin. Spalletti eshte nje garanci, futbolli pa pak cmenduri nuk luhet. E jeton futbollin si nje art, eshte nje trajner me te vertete i rendesishem”.

Kujtojme qe Walter Sabatini u nda me Interin me konsensus duke e zgjidhur kontraten qe e lidhte me Suning me marreveshje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.