Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,151 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Serie A, flet edhe Ballardini: “Ne kete moment shoh vetem nje skuader super te forte dhe favorite: ata jane…”

Serie A, flet edhe Ballardini: “Ne kete moment shoh vetem nje skuader super te forte dhe favorite: ata jane…”
Inter Club Staff

Davide Ballardini, ish-tranjeri i Genoas ka folur per La Gazzetta dello Sport per garen Scudetto dhe ka dhene keshtu mendimin e tij.

Keto kane qene fjalet e tij ku eshte ndalur goxha edhe te rikthimi ne Serie A e nje lojtari si puna e Romelu Lukaku.

Ke shikon favorit per Scudetton?

“Inter mbete skuadra me e forte sepse luan nje futboll pragmatik, me shume eksperience dhe me goxha ide te mira”.

“Te Inter ka shume substance, edhe pse kampionati ne fundit e fitoi Milani me merite me nje miks te madh”.

Juventusi?

“Eshte aty, me Interin dhe Milanin, por une nuk do te largoja nje si De Ligt. E kuptoj qe nga financat duhet te jemi mire, por si tranjer do e mbaja fort nje lojtar. Eshte nje mbrojtes lider”.

Romelu Lukaku?

“Eshte nje super goditje dhe mund te ndryshoje shume gjera ne Serie A. Per mendimin tim prandaj Inter eshte nje super skuader e forte.”

“Sepse ka marre edhe nje si ai, por edhe shume lojtare te tjere. Lukaku eshte nje nga arsyet pse them se Inter eshte favorite”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.