Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sevilla ka mare pergjigje pozitive nga Jovetic. Tani po negociohet per formulen dhe Interi deshiron…

Sevilla ka mare pergjigje pozitive nga Jovetic. Tani po negociohet per formulen dhe Interi deshiron…
Inter Club Staff

Sipas Corriere dello Sport, Jovetic, pavarsisht interesimit te shume klubeve te tjera, tashme ka zgjedhur Sevilla-n ne Spanje si destinacionin e tij te radhes, edhe pse per momentin kjo marreveshje ka mbetur pezull.

Decizive ne vendimin e tij eshte mundesia per te luajtur ne Champions. Agjenti i tij Ramadani ka folur me drejtuesit e klubit andaluzian. Por per momentin nuk ka marreveshje ndermjet klubeve. Interi e di qe duhet te kontribuoje per nje pjese te rroges se lojtarit, por nuk pranon qe huazimi te jete falas, mbi te gjitha, nese nuk ka nje te drejte blerje te pakten dyfish e kesaj shifre. Ne kete pike, nese malazezi ka zgjedhur destinacionin e tij, sipas Interit, ai duhet te beje edhe vete nje sforco per ta bere realitet kete kalim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.