Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,832 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Pakt Mazzarri-Guarin. Ja cfare i ka thene tranjeri sot Kolumbianit!

Sky – Pakt Mazzarri-Guarin. Ja cfare i ka thene tranjeri sot Kolumbianit!
Inter Club Staff

Eshte nje tip pakti. Mazzarri dhe Guarin jane takuar sot balle per balle. Nje takim qe ishte planifikuar prej ditesh dhe ka ndodhur sapo lojtari eshte kthyer ne Pinetina.

Tekniku – sic shpjegon per Sky Massimiliano Nebuloni – ka folur me lojtarin dhe ka kerkuar ta motivoje duke mare si shembull Ranocchian i cili ka reaguar me karakter ne nje moment ku nuk ishte nder titullaret e Interit dhe arriti te zere vendin ne formacion e gjithashtu fashen e kapitenit. Mazzarri i ka shpjeguar mesfushorit se “asnje prej alternativave qe mund te vinin ne merkato, dhe behet fjale per Bonaventura dhe Biabiany, nuk ishin ne lartesine e tij dhe per kete fakt Interi nuk shpenzoi ne lojtare te tjere. Tani pritet shume nga ai”.

Te gjithe tifozet Interist presin shume si tranjeri dhe shpresojne qe ai te shpertheje perfundimisht. Guarin bindi ne 2012 Morattin ta blinte nga Porto me aftesite e tij dhe Sky kujton: “Pas dy vitesh e gjysem si zikalter dhe pasi ka qene dy here shume afer largimit, eshte momenti i duhur qe te vije ky pakt me Mazzarin per te harruar shitjen qe donte te bente Interi. Guarin-Inter, rinis gjithcka nga fillimi e ndoshta kjo eshte hera e duhur…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags