Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Silvestre nuk do shkoje tek Parma. City refuzon per Richards

Sky – Silvestre nuk do shkoje tek Parma. City refuzon per Richards
Xhorxh Gellci

Sic raporton Roberto Marchesi nga studiot e Sky Sport 24, ka deshtuar perfundimisht transferimi i Matias Silvestre tek Parma. Sipas Sky, Silvestre ka refuzuar oferten e Parmes per tu bashkuar me Antonio Cassanon. Mbrojtesi ishte treguar i pavendosur qe ne fillim dhe tani eshte i orientuar te refuzoje.

Ndersa ne frontin e hyrjeve, shoqeria zikalter ka kerkuar zyrtarisht huazimin e Micah Richards tek City, por sipas Gianluca Di Marzio: “Nga Manchester City jane pergjigjur menjehere negativisht me arsyen se nuk kane ndermend ta shesin lojtarin.

Gjithashtu, Di Marzio konfirmon se Ishak Belfodil ka bere vizitat mjekesore sot ne mbremje para zyrtarizimit te transferimit tek zikalterit, i cili pritet te vije neser ne mengjes. Per te eshte gati nje kontrate 5 vjecare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.