Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

570 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Zaniolo, jo vetem Sassuolo: ne gare futet edhe Parma. Emilianet i sigurojne Interit qe…

Sky Sport – Zaniolo, jo vetem Sassuolo: ne gare futet edhe Parma. Emilianet i sigurojne Interit qe…
Bujar Berishaj

Edhe Parma futet ne gare per Nicolo Zaniolo.

Sic informon Sky Sport, Parma meqe eshte rikthyer ne Serie A po shikon mundesite ne merkato per te perfocuar ekipin.

Keshtu duket se klubi emilian ka kerkuar nga Interi blerjen e fantazistit te talentuar qe ka udhehequr Primaveran ne fitoren e skudetos ne sezonin e fundit.

Parma deshiron ta blej italianin me titull perfundimtar por do t’i siguronte Interi edhe te drejten e ri-blerjes.

Pas lojtarit sic dihet tashme eshte edhe Sassuolo qe ka treguar nje interesim te forte dhe ashtu si Parma e do Zaniolon si blerje me titull perfundimtar por nuk i siguron Interit te drejten e ri-blerjes pastaj.

Jane dite te rendesishme per te vendosur te ardhmen e lojtarit te Primaveras qe do te jete larg Interit, te pakten per momentin, e gjitha kjo per shkak te bilancit dhe FPF.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.