Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

797 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ASL bllokon Bolognen: ndeshja Bologna-INTER mund te mos luhet!

ASL bllokon Bolognen: ndeshja Bologna-INTER mund te mos luhet!
Inter Club Staff

Pas deklaratave te drejtorit te ASL te Bolognes pak me pare qe kishte vene ne dyshim te forte luajtjen e ndeshjes se neserme, duket se ka ardhur edhe shtyrja zyrtare e saj.

Me sa duket, vendimi eshte perfundimtar dhe e ka vendosur kete gje Insituti i Shendetit Publik te Bolognes.

Ja cfare shkruan La Gazzetta dello Sport pak minuta me pare: “Bologna-Inter eshte nje ndeshje qe nuk do te luhet neser.”

“Sipas te rejave te fundit, Insituti i Shendetit Publik lokal ka vendosur kete gje pas rasteve pozitive ne skuader.”

“Ata kane marre vendimin e menjehershem qe skuadra e Sinisa Mihajlovic te futet ne karantine te menjehershme.”

“Kjo gje e ka bere te pamundur qe ndeshja e neserme e Bolognes kunder Kampioneve te Italise te luhet.”

“Nder te tjera, ne komunikaten e ASL te Bolognes thuhet se jane ndaluar edhe te gjitha stervitjet e skuadres se Bolognes dhe cdo aktivitet sportiv i tyre.”

“Ky vendim i ASL sjell shume paqartesi tashme mbi kampionatin. Nuk ka data te lira per tu luajtur por jane ne rrezik edhe ndeshjet e radhes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.