Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,426 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Te hollat nga Kina i japin oksigjen Interit: shifrat mes 70 dhe 80 milione. Ne merkato…

Bujar Berishaj

Andrea Paventi, gazetar i Sky Sport, ka bere nje permbledhje sa i perket situates se klubit zikalter duke folur per tratativen me kinezet dhe merkaton:

“Eshte nje shifer rreth 70 dhe 80 milione euro ajo qe kinezet do te derdhin ne arkat e Interit. Tratativa me Suning Commerce Group duhet te mbyllet ne fund te sezonit ose ne maksimum ne fillim te sezonit te ardhshem. Rritja e kapitalit do te lejonte shitjen e 20% te kuotave te Thohir dhe Morattit”.

Pastaj gazetari italian flet edhe per merkaton e ardhshme te Interit duke theksuar:

“Nese behet fjale per blerje mbi 30 milione euro atehere do te behet pas nje shitje. Duhet qendruar ne vije me parametrat e Fair Play Financiar, por plani pese vjecar i presidentit sigurisht mund te marre fryme me mire me te hollat qe vijne nga Kina”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.