Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

892 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, cfare fjalesh per nje lojtar te Interit: “Ai po e tregon se cfare lloji kampioni eshte. Sot Napolit i mungoi…”

Spalletti, cfare fjalesh per nje lojtar te Interit: “Ai po e tregon se cfare lloji kampioni eshte. Sot Napolit i mungoi…”
Inter Club Staff

Pas fundit te lojes ne San Siro, ishi i madh Luciano Spalletti ka folur perballe mikrofonave te DAZN per te analizuar ndeshjen.

Ai e ka nisur kete gje duke thene disa fjale te mrekullueshme per nje lojtar te Interit qe e ka stervitur vete edhe dy vite me pare.

“Lautaro eshte nje futbollist shume i forte. Kur ka ardhur tek Interi ne fillim duhet te futej ne skuader, por kishte shume talent.”

“Ka bere ate qe duhet te bente dhe sot po e tregon perpara te gjitheve se cfare kampioni eshte dhe se e meriton vendin qe ka.”

Te ka ardhur keq per rastet ne fund te ndeshjes?

“Ne pjesen e dyte kemi bere me mire ne nivel loje, kemi pasur me shume kurajo. Ne pjesen e pare kemi bere me pak.”

“Tani kemi mundesi te ngrihemi dhe te luftojme duke filluar nga ndeshja e radhes. Do te jete nje kampionat i bukur.”

Cfare nuk te ka bindur te Osimhen?

“Ai eshte shume altruist. Por nese shkon te sulmoje cdo lojtar te Interit, ne duhet te kthehemi prapa si skuader nderkohe qe ai mund te beje kete.”

“Inter eshte shume e zonja qe te dale nga situatat e presionit.”

Ne nje moment, futet Borja Valero dhe shperthejne te qeshurat…

Spalletti: “Je i forte si prezantues. Tani luan vetem me amatoret? Te ndeshja e pare e lire qe do te kem, do te vij te shoh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.