Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,094 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Skuadrat qe kane derguar me shume lojtar ne Boteror, komandon Interi: ja klasifikimi!

SPECIALE – Skuadrat qe kane derguar me shume lojtar ne Boteror, komandon Interi: ja klasifikimi!
Inter Club Staff

Interi u krijua pikerisht per kete: ti jape nje mundesi cdo lojtari nga cdo vend i botes te luaje ne Itali dhe le te themi se deri me tani ja ka dale me se miri. 

Klubi zikalter eshte klubi perfekt ku pasqyrohet diversiteti i kombeve dhe ne kete menyre nepermjet sportit nder vite ka promovuar vlerat e bashkejeteses se shendetshme.

Nuk kishte si te ishte as ndryshe:

Inter eshte skuadra qe ka derguar me shume lojtare ne Boteroret e luajtura deri me sot. 

Eshte e para ne Itali por mbi te gjitha, e para ne bote. 

Interi deri me sot, ka derguar 117 lojtare ne Boteroret qe jane luajtur. 

E dyta eshte Juventusi, me 115.

Nese Italia do te ishte kualifikuar, mbase Interi do e kishte humbur kete vend te pare, por Italia nuk do te luaje dhe shumica e futbollisteve Juventine nuk do te marrin pjese ne Boteror.

Ne kete klasifikim, ne vendin e trete ndodhet Barcelona me 111 lojtare.

Nderkohe, rekordi i Interit eshte ne edicionin e 2002, ne Boterorin e Japonise dhe Korese se Jugut: plot 13 lojtare zikalter ishin te grumbulluar.

Nderkohe rekordi i Juventusit ka qene ai i Argjentines ne 1989: 9 lojtare te grumbulluar, te 9 ne ate kohe lojtare te Italise.

Por cili eshte klasifikimi i plote i 20 vendeve te para?

Le te fillojme nga vendi i 20… 

20 – Club America, Meksike, 52 lojtare.\

Related image

19 – PSV, Hollande, 55 lojtare.

Image result for psv

18 – Anderlecht, Belgjike, 57 lojtare.

Related image

17 – Tottenham, Angli, 57 lojtare.

Image result for Tottenham logo

16 – Roma, Itali, 58 lojtare.

Related image

15 – Dinamo Kiev, Ukraine, 59 lojtare.

Image result for dynamo kiev logo

14 – River Plate, Argjentine, 61 lojtare.

Image result for River Plate logo

13 – Nacional, Uruguaj, 62 lojtare.

Image result for Nacional logo uruguay

12 – Ajax, Hollande, 63 lojtare.

Image result for ajax logo

11 – Chelsea, Angli, 64 lojtare.

Image result for chelsea logo

10 – Panarol, Uruguay, 66 lojtare.

Image result for panarol logo

9 – Arsenal, Angli, 68 lojtare.

Image result for arsenal logo

8 – Liverpool, Angli, 70 lojtare.

Related image

7 – Manchester United, Angli, 86 lojtare.

Image result for manchester united logo

6 – Milan, Itali, 93 lojtare.

Image result for milan logo

5 – Bayern Munich, Gjermani, 94 lojtare.

Image result for bayern munich logo

4 – Real Madrid, Spanje, 102 lojtare.

Image result for real madrid logo

3 – Barcelona, Spanje, 111 lojtare.

Image result for barcelona logo

2. Juventus, Itali, 115.

Image result for juventus logo upside down

1 – Inter, Itali, 117 lojtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.