Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Italia: “Interi eshte afer Emerson Palmieri por Marotta po mendon te beje edhe nje tenative te fundit per lojtarin e Bayern, Alaba.”

Sport Italia: “Interi eshte afer Emerson Palmieri por Marotta po mendon te beje edhe nje tenative te fundit per lojtarin e Bayern, Alaba.”
Inter Club Staff

Inter eshte ne pritje te marre vesh se si do te mbyllet ky sezon qe deri me tani ka qene plot me te papritura.

Vetem dy jave me pare thuhej se Interi ishte ne krize dhe se ishte nje sezon i deshtuar por zikalterit sot e gjejne veten te dytet, vetem 6 pike larg Juventusit.

Por edhe pse klubi eshte i perqendruar tek kampionati, drejtuesit jane shume te perqendruar ne merkato dhe po tentojne me te gjitha menyrat te perforcojne skuadren.

Operacioni Hakimi e tregon me se miri kete gje sepse ai erdhi shume shpejt ne Milano dhe pa u diskutuar aspak gjate.

Nderkohe, sipas asaj qe tregon sot Sport Italia, ne kete moment, ne krahun e majte eshte shume afer Emerson Palmieri.

Por sipas tyre, Interi se ka vendosur ende perfundimisht investimin per italo-brazilianin. Po pse keshtu?

Gjithcka ka te beje me deshiren e Beppe Marottes per te pritur edhe pak dhe per te tentuar per David Alaba, lojtarin e Bayern Munich.

Ai eshte objektivi i madh per krahun e majte. Nje emer si ai do te bente qe Interi te kishte nje nga mbrojtjet me te rendesishme te panorames boterore ne futboll.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.