Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

639 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stop per Hernanes-Nagatomo, psheretime lehtesimi per te dy, por mungojne kunder Romes…

Stop per Hernanes-Nagatomo, psheretime lehtesimi per te dy, por mungojne kunder Romes…
Bujar Berishaj

Ka pasur nje shqetesim te madh ne shtepine e Inter per Hernanes dhe Nagatomo kur kane dalur nga loja si pasoje e lendimeve, perkatesisht per nje problem muskular ne aduktor dhe per nje shpatull te ndrydhur.

Sa i perket Romes nuk ka siguri, por vetem pesimizem, per te dy. Por, ne pergjithesi vijne lajme te mira nga infermeria zikalter sa i perket pjeses tjeter te sezonit.

Ekzaminet e mbajtura ne kete mengjes nuk kane treguar dicka me shume per barazilianin, kurse per japonezin vijne konfirmimet sa i perket problemit ne shpatull. Priten te reja nga seancat tjera stervitore, eshte e sigurt nje psheretime lehtesimi. Me shpresen qe ndalesa do te jete e shkurter, per te vazhduar qe te perjetohet Interi i ri i Mancinit.

Sky Sport specifikon qe per brazilianin nuka mundesi per tu rekuperuar kunder Romes, ndeshje qe luhet pas 2 ditesh, por, ndalesa nuk do te jete e gjate. E njejta vlen edhe per japonezin, nuk do te jete ne Olimpico.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.