Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,019 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Naga-Alvarez-Palacio, trekendeshi i arte i zikalterve.

Gazzetta – Naga-Alvarez-Palacio, trekendeshi i arte i zikalterve.
Xhorxh Gellci

Kohe te largeta ato ku sulmuesit i kerkohej vetem nje gje: te shenonte. Rodrigo Palacio paraqet ne perfeksion ate qe nenkuptohet me nje sulmues modern.

I levizshem ne te gjithe frontin ofensiv, Palacio sherben si spond, mbulon, sulmon dhe krijon panik ne mbrojtjen e Hellas Verones, dhe e ben kete pa patur ndihmen e nje sulmuesi tjeter. Ai eshte i terminal ofensiv ne fushe, dhe i vetmi ne dispozicion te Mazzarrit per ndeshjen me Atalanten (Icardi nuk eshte ne formen me te mire).

Por ne mbeshtetje te Trenzes kane qene edhe lojtaret e krahut, ne menyre te vecante Nagatomo, i cili ka bere nje ndeshje te shkelqyer. Japonezi ka kapur 62 topa, ka bere 3 krosime dhe 2 gjuajtje. Mbrapa tij eshte Alvarez, edhe ai shume deciziv me 85 topa te prekur dhe 58 pasime me sukses. Podiumi kompletohet nga Guarin, qe ka konfirmuar ndeshjen e mire te Torinos, edhe pse duhet te permiresoje pak vemendjen. Pavaresisht vleresimit teper pozitiv, Guaro ka humbur 23 topa ne ndeshjen e djeshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.