Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

rekord

Inter-Juve, tjeter rekord! Ndeshja do te transmetohet ne 190 vende te botes

27/04/2018, 13:35 |

Nje ndeshje e madhe qe tashme eshte vetem nje dite larg.

Inter dhe Juventus luajne te shtunen ne 20:45 ne Giuseppe Meazza, me secilen skuader qe kerkon fitoren per te arritur objektivat.

Por kjo ndeshje ka thyer edhe disa … Read More

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…

24/04/2018, 11:17 |

Rritet pritja per Derby d’Italia e se shtunes e Corriere dello Sport na jep edhe numrat.

“Per momentin jane shitur 74 mije bileta, mbeten vetem edhe 4 mije te tilla ne shitje neper sektore te ndryshem te stadiumit”.

“Nje stadium … Read More

Inter, rekord absolut per kete sezon ne Serie A! Behet fjale per…

18/04/2018, 23:58 |

Nje rekord absolut, i papare ne kete sezon deri tani ne Serie A.

Dje ne Giuseppe Meazza, Interi e ka dominuar totalisht Cagliarin. Te shumta rastet e zikalterve ne porten e Cragnos por te shumte edhe golat.

Plote kater … Read More

Speciale – Ndeshja me fitimprurese e historise se futbollit Italian: rekordi eshte i Interit

28/02/2018, 13:00 |

Sa here qe afrohet nje derby, te gjithe kane tendencen te kujtojne koherat e vjetra por edhe rivalitetin historik te dy skuadrave te Milanos qe e kane bere pikerisht kete qytet, qytetin me te titullar ne bote.

Natyrisht qe dy … Read More

Inter-Pescara, Pioli mund te barazoje rekordin e Stramaccionit dhe Ranierit. Sot…

28/01/2017, 13:15 |

Sot ne darke Interi do te jete ne kerkim te fitores se shtate rresht, nje rekord per tu respektuar ky duke mare parasysh nisjen e kampionatit nga ana e zikalterve. Pioli sot mund te barazoje rekordin e Ranierit … Read More

Icardi eshte nje arme vdekjeprurese: Rekord absolut! Askush nga 2012 e ketej…

10/02/2016, 16:03 |

Mauro Icardi eshte nje arme vdekjeprurese per kundershtaret.

Maurito, ne fakt, ka vendosur nje rekord qe do e kishte zili cdo sulmues qendre: Icardi ka shenuar 51 gola ne Serie A, por i ka shenuar duke bere vetem 91 … Read More

Interi fiton 7-0, dhe ne te njejten kohe vendos nje super rekord te ri…

22/09/2013, 19:19 |

Interi sot fitoi ne shtepin e Sassuolos me rezultatin tenistik 7-0 dhe ne te njejten kohe vendosi nje rekord te ri.

Zikalterit nuk kishin shenuar kurre kaq shume ne nje ndeshje te vetme jashte fushe. Rekordi … Read More