Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

883 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Taider-Saints, neser ne mengjes vizitat: blerja per 9 milione

Taider-Saints, neser ne mengjes vizitat: blerja per 9 milione
Bujar Berishaj

Saphir Taider nje hap larg Southampton. Marreveshja me Interin duket te jete percaktuar, keto detaje raporton eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio:

“Neser Taider do te nenshkruaj kontraten e tij te re me klubin e Premier League, gjithcka e konfirmuar. Mesfushori algjerian do te kryj vizitat mjeksore ne mengjes, pastaj e zeza mbi te bardhen. Dhe pastaj zyrtarizimi i operacionit.

Tratativa lidhet ne bazen e nje huazimi me te drejte blerje ne favor te Southampton per shifren e 9 milione euro. Taider sheh Angline, Southampton do te jete shtepia e tij e re.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.