Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TE REJAT E FUNDIT NGA SKY – Ja si pritet te luaje Interi sot: formacioni i mundshem i Contes

TE REJAT E FUNDIT NGA SKY – Ja si pritet te luaje Interi sot: formacioni i mundshem i Contes
Inter Club Staff

Interi rikthehet ne fushe pas pushimit te kombetareve dhe pret keshtu Udinesen e Igor Tudor qe vjen pas humbjes me Parmen dhe pasi ka fituar me Milanin ne debutim.

Zikalterit nderkohe kane 6 pike nga 6 te mundshme per sukseset ndaj Lecces dhe Cagliarit.

Per djemte e Antonio Contes ky eshte tour-de-force i pare qe do te mbyllet ne daten 6 tetor me ndeshjen kunder Juventusit.

TE REJAT E FUNDIT NGA KAMPI I INTERIT NGA SKY SPORT – Shtate ndeshje ne 23 dite: Conte e ka perseritur disa here dje ne konferencen per shtyp se duhen me patjeter tre piket per ti dhene vazhdimesi ketij Interi te ri.

Tranjeri zikalter ka te gjithe skuadren ne dispozicion dhe keshtu mund te menaxhoje me se miri djemte ne prag te nje kalendari kaq te ngjeshur.

Duke konsideruar edhe ndeshjet e kombetareve, ai pritet qe sot ti jape nje shans ne sulm nga minuta e pare Politanos por ne gare jane edhe Sanchez dhe Lautaro per nje vend titullari, lojtare qe nuk duan te dorezohen ende per te luajtur nga minuta e pare.

Ne vecanti mund te jete dita e debutimit te kilianit i cili eshte shume afer formes me te mire sipas lajmeve qe vijne nga Appiano Gentile.

Nderkohe ne mbrojtje, pritet qe faraoni Godin te luaje nga minuta e pare duke marre keshtu vendin e Danilo D’Ambrosio.

Edhe hollandezi De Vrij pritet te beje debutimin per kete sezon pikerisht sot nga minuta e pare dhe ne te majte pritet te kete Skriniar.

Sipas Gazzettas, ne mesfushe do te luaje Barella nga minuta e pare, por nuk perjashtohen surpriza: gjithesesi gjate javes Conte ka provuar 3-4-2-1. Mund te presim gjithcka ne sulm sot.

TE REJAT E FUNDIT NGA KAMPI I UDINESES NGA SKY SPORT – Per Tudor mungesa e minutave te fundit peshon jo pak: pervec Ter Avest dhe Okaka, per Milano nuk eshte nisur as Troost-Ekong.

Ne qender te mbrojtjes keshtu pritet te jete De Maio. Per sa i perket te tjereve, ka dyshime per partnerin e Lasagna ne sulm: De Paul eshte rikthyer ne Itali vetem pak ore me pare. Nderkohe, Fofana, Jajalo dhe Madragora duhet te luajne nga minuta e pare ne mesfushe.

FORMACIONET E MUNDSHME:

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lukaku, Politano.

Pankina: Padelli, Ranocchia, D’Ambrosio, Bastoni, Lazaro, Biraghi, Borja Valero, Gagliardini, Vecino, Sanchez, Lautaro, Esposito.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: asnje.

Preview Inter-Udinese - Godin, Barella e Politano pronti. Ma occhio al jolly

UDINESE (3-5-2): Musso; Becao, De Maio, Samir; Stryger-Larsen, Fofana, Jajalo, Mandragora, Sema; Pussetto, Lasagna.

Ne pankine: Nicolas, Perisan, Nuytinck, Opoku, Sierralta, Walace, Barak, Kubala, De Paul, Nestorovski, Teodorczyk.

Tranjer: Tudor.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Ter Avest, Okaka, Troost-Ekong.

Arbiter: Mariani. Asistent: Liberti e Cecconi. Arbiter i katert: Abisso. VAR: Guida (Fiorito).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.