Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,076 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir i ashper: “Interi dallon per besnikeri dhe ndershmeri. Nuk lejoj qe…”

Thohir i ashper: “Interi dallon per besnikeri dhe ndershmeri. Nuk lejoj qe…”
Donald Elmazi

Ja komunikata e publikuar ne sitin e Interit, me te cilen Erick Thohir i eshte pergjigjur konferences se Beppe Marottes:

“Gjate historise se lavdishme te tij, Interi eshte dalluar gjithmone per besnikeri dhe ndershmeri, ky eshte misioni jone: te mbeshtesim dhe te vazhdojme kete tradite.

Gjate muajit te janarit, Interi ka marre pjese ne perballje te shumta private per te perforcuar klubin tone brenda dhe jashte fushe. Keto diskutime qe zhvillohen ne terma profesionale duhet te mbeten private, te besh komente publike perpara se tratativat te mbyllen demton mbarevajtjen.

Jam impenjuar te respektoj keto principe tek Inter dhe te bej te mundur qe klubi te arrije nivele te larta.

Si president i Interit, roli im eshte te vleresoj rendimentin tone personal dhe te realizoj nje sfide per te shkelqyer, une vete dhe i gjithe klubi- menexhuesit, lojtaret dhe i gjithe stafi. Nuk mund t’ia lejoj askujt qe ndodhet jashte shoqerise te kritikoje publikisht dinamikat tona te brendshme, do ta mbroj Interin dhe ate qe ne perfaqesojme me c’te kem mundesi

Tek Inter kemi vepruar gjithmone me pergjegjesi dhe me qellim te mire, do te vazhdojme te marrim vendime qe jane gjithmone ne interes te klubit si tani, si ne te ardhmen”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.