Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,594 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Oraret, kampionet ne huazim dhe sponsoret e rinje: keshtu Suning ben Interin e madh

Bujar Berishaj

Klubi do te nderroj faqe, ndersa ne planin sportiv nuk do te kete asnje revolucion.

Drejtorit sportiv Ausilio i eshte kerkuar te shes sa me shpejt per tebere 50 milione plusvalence. Kjo megjithate nuk do te thote qe nuk do te kte sinergji te mundshme me Jiangsu (skuadra e cila eshte ne pronesine e Suning) sepse ne menyre paradoksale klubi kinez mund te blej nje top player per ta huazuar pastaj te Interi.

Idea e nje shkembimi te informacioneve dhe jo vetem mes dy klubeve mbetet e gjate dhe do te zbatohet sic ishte programuar me pare. Ne fakt te enjten mund te niset drejt Kines edhe drejtori gjeneral Giovanni Gardini. Detyra e tij do te jete te avancoj projektin e shkollave te futbollit dhe do te kete edhe mundesine qe te njihet me stafin e klubit kinez.

Suning nderkohe ka gati nje liste me sponsor te interesuar per Interin, te ardhurat komerciale me ne fund do te nisin te rriten pas nje menaxhimi disi te veshtire. Thohir do te vazhdoj te mbaj raportet e tij me Federaten Italiane duke shpresuar te zhvendos oraret e ndeshjeve ne menyre qe te jene te pershtatshme ne Lidnje. Nese edhe Milani ia del te mbyll marreveshjen me kinezet atehere do te kete nje aleat te rendeisishem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.