Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,571 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, arrijne 40 mln: akord mes ET-MM. Dhe Inter Bond lehteson Pellegrinin…

Inter, arrijne 40 mln: akord mes ET-MM. Dhe Inter Bond lehteson Pellegrinin…
Bujar Berishaj

Erick Thohir dhe Massimo Moratti kane arritur nje marreveshje mbi rritjen e kapitalit.

Dhe cfare shkruan sot Tuttosport, sipas te cileve kjo rritje do te behet ne janar (nje marreveshje qe lehteson vendimin e marr nga ana e indonezianit per te shkarkuar Mazzarrin edhe pas degjimit me antaret e keshillit).

“Pasi ka degjuar raportin e Djamal Atamini dhe Arbel Eichmean, menaxher te bankes per investime Lynx Capital, Thohir dhe Moratti jane te bindur se operacioni i rifinancimit mund te perputhet me leshimin e nje ”Inter Bond” – mundesi per te cilen eshte folur rreth nje muaj me pare per here te pare – per te terhqeur investitore ne Indonezi. Nese keto Bond do te jene te konvertueshme atehere ceshtja e tyre do te inkurajoj hyrjen e anetareve te rinj ne klub, apo grup ndermarresish te ogranizuar rreth emrit te Ernesto Pellegrini.” thote Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.