Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Kroacise tregon ndjesite e para: “Ja sa jave do te mungoje Brozovic. Por pa problem se ne Boteror do te…”

Tranjeri i Kroacise tregon ndjesite e para: “Ja sa jave do te mungoje Brozovic. Por pa problem se ne Boteror do te…”
Inter Club Staff

Duke folur pas ndeshjes se djeshme kunder Austrise, tranjeri i Kroacise, Zlatko Dalic eshte ndalur edhe te Marcelo Brozovic.

Lojtari i Interit eshte demtuar ne minuten e 17 te takimit, pas nje rreshkitje ne fushen e Vienes, duke marre edhe nje demtim muskular.

Sipas lajmeve te para, lojtari i Interit do te mungoje per disa jave dhe dicka te tille e konfirmon edhe vete Dalic.

Keto kane qene fjalet e tij: “Mbase lojtari e ka sforcuar me shume nga sa duhet veten ne fushen e lojes”.

“Mendoj se do i duhet nje pushim per tre apo kater jave nga fushat e lojes duke pare demtimin qe ka marre”.

“Por me siguri ai do te behet mire per Boteror dhe kjo ka rendesi. Prandaj pa problem per kete pjese: ai do te jete me ne”.

“Me vjen shume keq qe u demtua, dhe pak na ka prishur pune edhe neve sepse skuadra ka pasur disa momente veshtiresie”.

“Ai eshte nje lojtar shume i rendesishe, nje njeri qe jep shume cdo ndeshje. Roli i tij e kerkon dicka te tille”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.