Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

301 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Inter, Conte ka menduar aq shume per Chiesa keto kohe sa ka 3 taktika gati per te

TS – Inter, Conte ka menduar aq shume per Chiesa keto kohe sa ka 3 taktika gati per te
Inter Club Staff

Federico Chiesa eshte nje nga objektivat e pare te merkatos se Interit dhe tashme per kete nuk ka dyshime. 

Sulmuesi i krahut te Fiorentines i pelqen prej kohesh drejtuesve te Interit dhe po ashtu, sidomos Antonio Contes.

Sipas Tuttosport, tekniku zikalter ka shkuar deri aty madje sa ka menduar edhe se si do te luaje ai nese vjen tek Interi.

“Chiesa pervec se eshte i ri dhe Italian, ai ka nje profil teknik qe mund te jete perfekt per idete e Contes dhe tekniku kete gje e di.”

“Conte deshiron ta perdore ate si nje lojtar krahu e qe ben gjate lojes fazen perpara-mbrapa me dhjetra here.”

“Ai do te ishte nje sulmues krahu por edhe nje mbrojtes ne varesi te situates. Keshtu do e ndihmonte ate te rritej edhe ne fazen e mbrojtjes.”

“Gjithesesi, ne ndihme te tij Conte ka menduar qe te jete nje si Milan Skriniar i cili do te kalonte nga e djathta duke qene se Godin nuk do te jete me dhe ne te majte do te luaje Alessandro Bastoni.”

“Perpara tekniku zikalter do te mund te perdorte pa problem 3-5-2 ose me raste edhe 3-4-2-1 duke qene se Chiesa mund te luaje pas shpines se Lukakut me nje trekuartist si Eriksen ne krah.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.