Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

556 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon: “Inter ne gare te forte per lojtarin e Lazios me dy skuadra spanjolle: ja detajet. Lotito nuk deshiron…”

TS zbulon: “Inter ne gare te forte per lojtarin e Lazios me dy skuadra spanjolle: ja detajet. Lotito nuk deshiron…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter vazhdon te shohe me kujdes edhe te skuadra e Lazios ku ka ‘peshkuar’ jo pak here vitet e fundit.

Te gjithe tifozet e Interit e mbajne mend kryevepren e Ausilios kur arriti te marrte pikerisht nga Lazio me parameter zero nje lojtar si De Vrij.

Nderkohe, Inter tani po tenton me sa duket qe te tentoje dicka te ngjashme me nje tjeter mbrojtes qe luan te skuadra e Lotitos.

“Behet fjale per Luiz Felipe, nje nga nxenesit e Inzaghit dhe qe eshte ne skadence kontrate me skuadren e tij aktuale.”

“Me sa duket ka pasur disa kontakte fillestare me lojtarin dhe ai ka dhene dakordesine e tij per kalimin ne Milano.”

“Nderkohe, per te eshte interesuar edhe skuadra e Betis por edhe skuadra e Barcelones qe ka kerkuar informacione.”

“SImone Inzaghi nga ana tjeter eshte nje karte shume e rendesishme nese Interi do te futet fuqishem ne gare per te.”

“Lojtari nuk eshte se kerkon shume: ai deshiron nje kontrate 2,5-3 milione euro ne sezon qe Lazio deri me tani nuk ka arritur t’ja plotesoje si deshrire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.