Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,179 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport e sigurt: “Conte te PSG do te rrembeje dy super lojtare te Interit te tij: sapo te shkoje, do te kerkoje…”

Tuttosport e sigurt: “Conte te PSG do te rrembeje dy super lojtare te Interit te tij: sapo te shkoje, do te kerkoje…”
Inter Club Staff

Me sa duket nje lajm i papritur po qarkullon ne keto dite ne mediat franceze dhe ato angleze per sa i perket Paris Saint Germain.

Klubi parizien po mendon seriozisht per nje revolucion te madh dhe po mendon shume per tranjerin e Tottenham, Antonio Conte.

Per kete gje flet sot Tuttosport gjithashtu, dhe konfirmon keshtu zerat qe shohin ish-teknikun e Interit ne pankinen e PSG.

Por keto zera mund te vine me nje cmim te kripur per Interin, sepse Conte me sa duket do dy lojtare te Interit te tij.

“I pari eshte Romelu Lukaku, qe Conte do e donte menjehere ne Paris edhe pse lojtari deshiron te kthehet tek Interi.”

“Nderkohe, i dyti eshte Nicolo Barella, i cili pelqehet shume nga Conte dhe e quan si thelbesor per PSG e tij.”

“Barella ne kete moment vlen te pakten 60 milione euro dhe Inter nuk deshiron ta shese per asgje ne bote ate.”

“Por ndonjehere merkato dhe deshira e futbollisteve vendos shume. Prandaj, duhet pare cfare do te ndodhe ne vere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.