Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 13, 2020

Scroll to top

Top

1,429 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Inter, ke nje thesar ne shtepi: quhet Lautaro. Ja goli i shenuar nga ai sot ndaj Venezueles!

VIDEO – Inter, ke nje thesar ne shtepi: quhet Lautaro. Ja goli i shenuar nga ai sot ndaj Venezueles!
Inter Club Staff

Qe Interi kishte marre ne shtepi nje talent teper te madh, kjo u vu re qe ne momentin e pare qe ky transferim u be publik, ende pa u transferuar ne Itali. 

Lautaro Martinez erdhi ne Milano keshtu me firmen e Diego Militos dhe Piero Ausilios, por nuk u deshen shume kohe dhe ai menjehere tregoi cilesite e tij te jashtezakonshme.

Fillimi per te ishte shume i veshtire duke pare se ishte nje kampionat i ri, nje skuader e re, nje si Icardi ne sulm qe zor se leshon hapsira, por ai ja doli te vihetn e dukje pavarsisht skeptikeve  dhe atyre zerave dashakeq qe e krahasonin me Gabigol.

Lautaro vetem nje jave me pare shenoi ne derbin e Milanos dhe arriti te ndihmonte Interin ne fitoren ndaj Milanit duke i bere keq edhe kuqezinjve.

Por ai prej tre ditesh tashme ndodhet ne kombetaren e Argjentines ku sot ka luajtur ndaj Venezueles dhe ka qene titullar ne sulm sebashku me Lionel Messi.

Ai nuk para eshte nje djalosh i fjaleve por i veprave: keshtu, sic pritej nga te gjithe tifozet e Interit, Lautaro arriti te shenonte me bluzen e kombetares se tij nje gol mjaft te bukur me te majten.

Sa per kronike, Argjentina e humbi kete ndeshje 3-1.

Nderkohe, kjo eshte video e golit te Lautaros:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.