Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

438 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Skriniar: “Milan eshte i lumtur tek Inter. A do te qendroje? Kjo varet vetem nga…”

Agjenti i Skriniar: “Milan eshte i lumtur tek Inter. A do te qendroje? Kjo varet vetem nga…”
Inter Club Staff

E ardhmja e Milan Skriniar? Varet mbi te gjitha nga nevojat e Interit.

Per sa i perket Karol Csonto, agjentit te Sllovakut qe ka folur per mikrofonat e Sport.sk, eshte pikerisht keshtu.

Ja fjalet e tij te plota:

“Per sa i perket merkatos se veres, nuk mund te them dot tani se cfare do te ndodhi me vone – ka pranuar prokuratori i lojtarit -.”

“Kemi nje kontrate kater vjecare me Interin, por e gjithe bota po flet per lojtarin. Por eshte edhe nje ceshtje parash kjo pune.”

“Nese Interi po mendon ta shese, kjo gje nuk mund te ndodhi per me pak se 70 milione euro.

“Do te shohim si do te shkoje ndeshja e fundit (Lazio-Inter, shume decizive per Champions), por ne futboll gjithcka eshte e mundur, situata mund te ndryshoje nga momenti ne moment dhe ne jemi gati per gjithcka.”

Per sa i perket vleresimit te lojtarit, Csonto ka shtuar:

“Cmimi i lojtarit varet nga si luan, sa luan dhe cfare kontrate ka. Sic e kam thene me perpara, ne kemi nje kontrate 4 vjecare me te.”

“Natyrisht mund te krijohet nje situate e ndryshme me Interin nese nuk kualifikohet ne Champions.”

“Gjithcka do te varet nga situata financiare e Interit, qe une nuk e njoh nga afer.”

“Por varet shume edhe nga lojtaret qe ata do te shesin. Nese behet fjale per Perisic, Icardi Skriniar apo lojtare te tjere.”

“Ata duhet te vendosin nese duhet te aktivizojne klauzolen per blerjen e Rafinha per 35 milione euro, apo ate te Joao Cancelo qe eshte 25 milione euro. Ka shume faktore qe mund te influencojne.”

“Do te varet shume edhe nga ato pese klubet e medha europiane (behet fjale per Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Manchester United dhe Bayern Munich), dhe nese ato do te investojne mbi lojtarin.”

Natyrisht qe cdo lojtar e ka nje cmim. Eshte nje ceshtje parash.

“Nese behet fjale per 50 apo 80 milione euro, nuk e di ne kete moment.”

“Por vetem keto pese klube mund te paguajne me shume se 70 milione, kete e dime.”

“Liverpool me Van Dijk ka bere nje perjashtim. Por do te shohim, ne merkato ka gjithmone surpriza.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.