Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 21, 2019

Scroll to top

Top

859 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Lautaro Martinez shenon golin e pare ne karrieren e tij me kombetaren: perseri me koke!

VIDEO – Lautaro Martinez shenon golin e pare ne karrieren e tij me kombetaren: perseri me koke!
Inter Club Staff

Nuk kishte si te ishte ndryshe per nje njeri qe talentin e ka me shumice dhe kete gje e tregon sa here i jepet mundesia ne fushe.

Po flasim per Lautaro Martinez i cili sot ka luajtur ndeshjen e dyte ne karriere me kombetaren e tij Argjentinen dhe ka shenuar per here te pare ne karrieren e tij me fanellen e kombetares.

Lautaro po ashtu si tek Interi, ka arritur te shenoje pas nje krosimi nje gol me koke duke mundur keshtu mbrojtesin te cilit i ka fituar kohen por edhe portierin i cili nuk ka reaguar dot ne kohe sepse goditja ka qene teper e shpejte.

Eshe pse shtatshkurter, Lautaro po tregon se eshte nje sulmues qe arrin te shenoje nga cdo pozicion dhe jo vetem me kembe por mjaft mire edhe me koke.

Gjithesesi ti leme fjalet menjane dhe te shijojme golin e tij me Argjentinen te cilin mund ta shikoni me poshte:

Nderkohe pas ketij goli kane shperthyer menjehere edhe elozhet per sulmuesin e ri te talentuar te Argjentines.

Te shumte kane qene tifozet qe kane ngritur pyetjen se pse nje si ai pas atij sezoni vjet ne Argjentine nuk u grumbullua, por kjo gje tashme i perket te kaluares.

Duket se me ikjen e Sampaolit tashme listat e grumbullimeve nuk i bejne me klanet ne kombetaren e argjentines por njerez kompetent qe ndjekin nga afer paraqitjet sportive te lojtareve.

Kujtojme qe Argjentina do te luaje me Brazilin vetem pas tre ditesh, por ne ate ndeshje pritet te luaje nga minuta e pare nje interist tjeter: kapiteni Icardi.

Edhe pse pas golit te sotshenm te Lautaros do te kete nje presion jo te vogel per ta pare nga minuta e pare perseri numrin 10 zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.