Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

377 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Politano eshte lojtar i ri i Interit!

ZYRTARE – Politano eshte lojtar i ri i Interit!
Bujar Berishaj

Per transferimin e Matteo Politano te Interi mungonte vetem zyrtarizimi dhe ky zyrtarizim ka ardhur pak minuta me pare.

Sulmuesi italian tashme eshte edhe zyrtarisht lojtar i Interit duke u transferuar ne zikalter si huazim me te drejte blerje. Klubi zikalter tashme ka dhene edhe komunikaten zyrtare per transferimin e lojtarit.

Image may contain: 10 people, people smiling, people standing

MILANO – Matteo Politano eshte edhe zyrtarisht nje lojtar i ri i Interit. Sulmuesi italian transferohet te klubi zikalter me titull te perkohshem per nje vit me nje te drejte blerje.

Majtak dhe i shpejt, me nje teknike individuale te shkelqyer, ne gjendje te luaj praktikisht ne te gjitha rolet e sulmit dhe i rrezikshem nga goditjet e denimit, Matteo Politano paraqet nje opsion te vlefshem ne dispozicionin e Luciano Spallettit dhe skuadres zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.