Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, KOMUNIKATE ZYRTARE: TE GJITHE LOJTARET NE GRUMBULLIM 5 DITE ME RADHE!

INTER, KOMUNIKATE ZYRTARE: TE GJITHE LOJTARET NE GRUMBULLIM 5 DITE ME RADHE!
Inter Club Staff

MILANO – Pas asaj qe ka ndodhur te shtunen ne fushen e ACF Fiorentina, Klubi ka thirrur te gjithe skuadren e pare ne nje grumbullim te zgjatur ne Qendren Sportive Suning te Appiano Gentile nga neser e marte 25 prill deri ne ndeshjen kunder SSC Napoli ne program te dielen me 30 prill.

Menyra se si ka ardhur humbja ne shtepine e Fiorentines ka qene e papranueshme per tifozet tane, si ne Itali ashtu edhe jashte saj, dhe synojme qe kjo te mos ndodh me. Te gjithe ne Klub, nga lojtaret deri te staffi, tani jane te vendosur qe te punojne sa me shume qe eshte e mundur per te marre rezultatin me te mire dhe te perfundojme sezonin ne rritje.

Ne vazhdimesi, Klubi konfirmon besimin e plote te tij dhe te pronareve per Stefano Piolin dhe stafin teknik. Pioli i eshte bashkuar Interit ne nje moment te komplikuar dhe puna e bere nga ai se bashku me stafin ne gjashte muajt e fundit, qe nga ardhja ne nentorin e kaluar, ka qene e shkelqyer dhe meriton respektin tone maksimal. Klubi nuk do te tundohet nga zerat qe qarkullojne ne ambientin jashte Klubit. Objektivi jone mbetet ai qe te perfundojme kampionatin e Serie A ne menyren me te mire te mundshme dhe te kualifikohemi ne nje kompeticion evropian, duke dhene maksimumin ne cdo ndeshje. Lojtaret duhet te prezentojne ngjyrat zikalter me krenari dhe nder, ashtu sic thote historia dhe tradita e ketij Klubi te madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.