Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 15, 2017

Scroll to top

Top

#110Inter – Aristide Guarnieri, Stoperi Elegant dhe Xhentëllmen…

07/12/2017, 16:41 |

“Kalos kai agathos”, “I pashëm dhe I zoti”, kjo është formula e përdorur në poezitë e eposit grek për të përshkruar heronjtë. Një formulë që i përshtatet më së miri edhe Aristide Guarnerit, i cili ka emrin grek, … Lexo me shume

#110Inter – Gjeniu

06/12/2017, 16:37 |

Thuhet se Aleksandri i Madh e pa historinë e tij të pasqyruar në mitin e Akilit dhe se “Charlesi XII” i Suedisë e pa të pasqyruar të tijën pikërisht në atë të Aleksandrit. Zlatan Ibrahimoviç, si sundimtari suedez … Lexo me shume

110Inter – E majta e zotit

05/12/2017, 15:59 |

Ne 12 maj te 1965 ne stadiumin e San Siros po luhej nje ndeshbje qe duhet te fitohej dhe nje gjysemfinale qe duhej permbysur: Liverpool kishte fituar 3-1 ndeshjen e pare dhe Interit te Helenio Herreres i duhej … Lexo me shume

Inter, lajmi qe donim te degjonim: Zikalterit po pergatisin nje bond per te rifinancuar borxhin ndaj Goldman

05/12/2017, 13:25 |

Bond per te rifinancuar borxhin – Inter me sa duket eshte shume afer, sipas asaj qe thuhet nga Sole 24 Ore, qe te mbylli rifinancimin e borxhit te kontraktuar ne 2015 me Goldman Sachs dhe Unicredit, kur Erick … Lexo me shume

110Inter – Perandori qe pushtoi Milanon

04/12/2017, 18:33 |

Ishte 14 gushti 2001 ne Santiago Bernabeut. Ne fushe po mbaronte nje nga shume miqesoret lodhese, edhe pse me prestigj, te veres perpara kampionatit. Rezultati ndermjet Real Madrid dhe Interit ishte i ndalur 1-1, kur pese minuta nga … Lexo me shume

Notat – Spalletti dirigjon nje orekster perfekte, Perisic…

03/12/2017, 18:56 |

HANDANOVIC 6  - Vetem nje nderhyrje e rendesishme kunder Meggiorini, me pas e sheh ndeshjen si nje spektator.

D’AMBROSIO 6,5 - Eshte impresionuese menyra sesi kuptohet me Candreva, dhe niveli i arritur.  77’ DALBERT SV - Shume pak … Lexo me shume

Perisic: “Spalletti shume deciziv per te me bindur te qendroja. Ne Torino per te fituar…”

03/12/2017, 18:21 |

Nuk mund te mos mungonte Ivan Perisic i cili ishte edhe me i miri ne fushe sot ndaj Chievo Veronas.

Kroati, i intervistuar ne fund te ndeshjes eshte shprehur keshtu: “Nuk eshte e rendesishme kush shenon, … Lexo me shume

#110Inter – Kapësi i ëndrrave

03/12/2017, 15:20 |

Është vetëm mesnatë, por euforia është tashmë në kupë të qiellit, dhe është pikërisht një nga ato netë të cilat nuk mund të të shpëtojnë pa u festuar. Julio duket i lodhur por e gjen fuqinë për te … Lexo me shume