Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2020

Scroll to top

Top

Lajmet

Marotta deklaron ne menyre te papritur: “Vidal? Po, eshte njeri prej objektivave. Problemi eshte merkato e janarit.”

09/01/2020, 16:21 |

Ne prezantimin e albumit te ri te ‘Calciatori Panini’, administratori i deleguar i Sportit tek Interi, Beppe Marotta, ka folur pak edhe per merkaton me gazetaret prezent. 

Ai ne kete menyre eshte shtyre te flase dhe te pranoje dhe interesimin … Read More

Gazzetta – Milani kerkon Politanon por zikalterit vene cmimin: ja kerkesa e Interit per italianin

09/01/2020, 12:09 |

Idea Matteo Politano per Milanin.

“Eshte nje transferim ky qe do te ndihmonte Interin qe ne veren e 2018 ka bere nje investim prej 25 milione eurosh.”

“Nje investim qe i tregoi frutet e tij ne fushen e lojes ne sezonin e … Read More

La 10 Sport – Inter, goditje e madhe ne nivel drejtues? Kontakte me ish-drejtuesin e larte te PSG

08/01/2020, 17:18 |

Merkato e Interit mund te mos jete e lidhur vetem me emra lojtaresh por edhe me “ardhje” te reja ne nivel drejtues. 

Kjo eshte ajo qe eshte shkruar sot ne France ku revista e famshme franceze Le 10 Sport flet … Read More

Barzaghi (Sky): “Lukaku? Kur je afer fushes e kupton pse ai eshte tek Interi dhe Icardi jo. Ndermjet tij dhe Contes…”

07/01/2020, 18:01 |

I intervistuar nga emisioni radiofonik Tutti Convocati, Matteo Barzaghi, gazetari i Sky Sport qe i ndjek ndeshjet e Interit nga afer fushes si i derguari i Sky, ka qene edhe dje ne te njejtin vend per Napoli-Inter dhe ka folur … Read More

MOVIOLA – Certifikohet penalltia ndaj Lautaros: “Nje gabim madhor i Doverit: duhej vershellyer”

07/01/2020, 17:24 |

Interi arrin te fitoje ne fushen e Napolit, nje fushe qe ka qene tabu per pothuajse 23 vite. 

Keshtu, zikalterit i kane kthyer pergjigje menjehere Juventusit pas suksesit te tyre duke mundur skuadren e Gattusos ne fushen e tyre.

Edhe … Read More

Sanchez dhe Barella drejt Napoli-Inter me shanse te mira. Conte nderkohe i ben dhurate tifozeve!

30/12/2019, 11:20 |

Ashtu si tregon edicioni online i La Gazzetta dello Sport, me te gjitha mundesite ne listen e te grumbulluarve per Napoli-Inter do te rikthehen Alexis Sanchez dhe Nicolo Barella.

Ata te dy kane punuar ne grup ne gjysemen e pare … Read More

ESPN – Barca, Vidal hap ceshtje? E di qe nuk do luaje me Realin dhe largohet nga stervitja: Interi ne sfond?

18/12/2019, 16:19 |

Me sa duket Arturo Vidal ka hapur nje ceshtje tek Barcelona.

Sipas disa informacioneve qe ka sjelle ne keto ore ESPN, mesfushori ka braktisur stervitjen e fundit te Barcelones pasi ka marre vesh qe me Real Madridin nuk do te … Read More

Corriere – Infermieria eshte plot por lista e kartonave eshte e gjat e gjithashtu: Godin pushon, Lazaro nga minuta e pare

12/12/2019, 11:43 |

SensiBarellaGagliardiniAsamoah dhe Sanchez (sot nje verifikim per gjendjen e tij) dhe Candreva jo ne formen e tij me te mire.

“Pervec se infermierise plot, ne shtepine zikalter ka edhe nje rrezik te larte kartonash: D’Ambrosio, Skriniar, Lautaro, Barella (jashte gjithesesi per … Read More

Inter, Candreva nuk ja del dot: do te luaje D’Ambrosio ne te djathte. Shume pak alternativa per Conten!

10/12/2019, 15:36 |

Zgjedhje te reduktuara per Antonio Conten qe kunder Barcelones do te hedhe formacionin e njejte qe hodhi edhe te premten ne darke kunder Romes. 

I vetmi ndryshim do te jete krahu i djathte ku Antonio Candreva nuk eshte rekuperuar pas … Read More

Inter-Roma, balotazh Godin-D’Ambrosio. Pritet nje copez ndeshje edhe per Asamoah!

06/12/2019, 13:05 |

Ndeshja e Interit sot ndaj Romes eshte e mbushur plot me mungesa. 

Sipas Corriere dello Sport, per Conten ekziston dyshimi ne mbrojtje: Godin ose D’Ambrosio. Nderkohe, Asamoah eshte rekuperuar dhe ai nuk luan qe prej 29 tetorit e mbase do … Read More

Corriere – Zgjedhje te detyruara ne mesfushe dhe ne sulm. Balotazh ne te djathte ndermjet Candreves dhe D’Ambrosios

05/12/2019, 12:51 |

Sot eshte dita e pergatitjeve te fundit ne shtepine Inter qe neser do te prese ne Meazza skuadren e Romes. 

Ndeshja do te luhet te premten per shkak te takimit me Barcelonen ne Champions League.

Corriere dello Sport tregon te … Read More

Gazzetta – Emergjence totale ne mesufshen e Interit: Gagliardini mbyll vitin. Kane mbetur vetem 3!

04/12/2019, 11:54 |

Interi vazhdon qe te humbase copeza, sidomos ne mesfushe.

Pas Sensit dhe Barelles, nje stop ka pesuar edhe Gagliardini: “Roberto eshte demtuar vete, me shume mundesi duke vrapuar.”

“Problemin e ka ne kemben e djathte dhe eshte 100% e sigurt … Read More

Sensi nuk po sheh drite: dje ka zhvilluar nje vizite ne Gjermani. Pritet te rikthehet pas Vitit te Ri

03/12/2019, 18:12 |

Kontrolli i specializuar i Stefano Sensit qe kishte dite qe perflitej ka ndodhur dje ne Munich, Gjermani.

Kete gje e ka treguar Corriere dello Sport e cila flet se si Interi ka dashur qe te kete nje pergjigje konkrete nga … Read More

Corriere – Bastoni dhe Biraghi titullar ne Torino. Conte nuk rrezikon te tjeret!

21/11/2019, 11:23 |

SensiAsamoah dhe Gagliardini nuk do te rrezikohen te shtunen ne Torino. 

Kete gje e shkruan sot Corriere dello Sport dhe tregon se kjo gje do te behet per te mos i rrezikuar ata duke pare se Slavia e Prages eshte tek … Read More