Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 30, 2020

Scroll to top

Top

1,110 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adani: “Inter luan me mire dhe tregon identitet me te forte, eshte ne lufte per vendin e trete. Problemi…”

Bujar Berishaj

Per mikrofonat e gianlucadimarzio.com, ish-mbrojtesi zikalter dhe aktualisht opinionist te Sky Sport, Daniele Adani ndalet te humbja 2-1 e Interit me Fiorentinen:

“Ndeshja ka qene e ekuilibruar dhe sigurisht rezultati me i drejte ka qene barazimi. Interi, ne menyre paradoksale, eshte duke luajtur me mire dhe ka treguar nje identitet skuadre me te forte ne kete pjese te dyte te sezonit, pavaresisht se rezultatet, ne krahasim me 2015 jane negative. Problemi i Interit ne kete moment eshte qe ne fazat kyce te ndeshjet, sidomos ne zonen e 16-shit kundershtar, ka probleme perqendrimi dhe kur gabon ne keto momente paguan me humbje. Por mbetet plotesisht ne gare per vendin e trete”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.