Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dicka nuk shkon: mban nje rekord dhe nje vend te dyte…

Inter, dicka nuk shkon: mban nje rekord dhe nje vend te dyte…
Bujar Berishaj

Nje deficit i qarte i kualitetit, precizitetit dhe konkretizimit.

Dhe sic eshte pare nga disa statistika te treguara sot nga Sky Sport, Inter, mban nje rekord te krosimeve, duke perfshiret edhe korneret, ne te gjithe Serie A: plote 719. Zikalterit kane nje mesatare prej 26,6% te goditjeve ne porte, qe tregon pasaktesi ne perfundim te aksioneve.

Emblematike edhe te dhenat per posedim te topit: ketu Interi mban vendin e dyte, pas Romes, me 59,5%. Nje posedim i topit megjithate, steril.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.