Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

801 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, gjest i madh nga Handanovic dje pas fitores se Kupes: “Ka kerkuar direkt te afrohet…”

Inter, gjest i madh nga Handanovic dje pas fitores se Kupes: “Ka kerkuar direkt te afrohet…”
Inter Club Staff

“Samir Handanovic me ne fund po korr frutet e rrugetimit te gjate me Interin: nje udhetim me shume pengesa, por qe tani eshte me i bukur se kurre.”

Keshtu hapet shkrimi i La Gazzetta dello Sport per kapitenin e Interit qe ka ngritur diten e djeshme ne qiell trofeun e dyte per te.

Kjo gje ka konfirmuar edhe njehere se ai eshte nje lider i madh sepse ka bere disa gjeste vertete per tu vleresuar.

“Pas Scudettos, ja Superkupa per te, e cila eshte ngritur si gjithmone me fashen e kapitenit ne krah dhe me krenari te madhe.”

“Ulerima e gezimit ka qene e madhe sepse personazhi i tij ka qene i tille: fjalepak por teper krenar per gjithcka te arritur.”

“Gjithesesi, Samir ka qene gjithmone nje njeri skuadre. Jo me kot fasha e kapitenit ka shkuar tek ai direkt pas Icardit.”

“Handa e ka treguar edhe njehere dje pse eshte lider. Gjate festes, ka dashur perkrah tij koleget Cordaz dhe Radu, por edhe pergatitesit e portiereve Bonaiuti dhe Zappalà.”

“Te gjithe bashke, poshte Nordit, me Kupen ne dore. Nje foto kujtim si per te thene se ky trofe eshte i te gjitheve, jo vetem i Samirit.”

“Kjo sepse Samir mendon se fitohet dhe humbet te gjite bashke edhe pse ky Inter duket se eshte me i orientuar drejt fitoreve.”

“Samir eshte mesuar keq tani, deshiron edhe Scudetton e pse jo, edhe Kupen e Italise. Me pas do te mendoje per te ardhmen por jo pas nje nate si kjo, pas nje nate si kjo me mire te mos mendohet per fantazmen Onana. Do te kete kohe, tani eshte koha vetem per feste.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.