Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

900 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Andreolli: “Qendroj tek Inter. Per Morosini…”

Andreolli: “Qendroj tek Inter. Per Morosini…”
Redi Asabella

Ne Bergamo eshte luajtur ndeshja ne kujtim te Piermario Morosini dhe mbrojtesi zikalter Marco Andreolli, mik i ish lojtarit te Livorno dhe Udinese, ka folur dhe per te ardhmen e tij, i intervistuar nga SkySport.

Per Morosini- 
 “Jemi rritur bashke si nivel futbollistik. Njiheshim prej shume kohesh, qe kur ishim 15-16 vjec, kur nisem te enderronim te beheshim futbolliste bashke dhe pastaj u ritakuam tek Vicenza. Jam i lumtur te shikoj keshtu shume miq, por Piermario ishte nje mik i vertete, nuk ishte si te tjeret. Duhet te isha prezent me patjeter sot. Goli kunder Chievo? Ai e dinte qe shkeputem me kenaqesi per te goditur porten”.

Mbi  te ardhmen – “Te qendroj tek Inter? Kam akoma nje kontrate te gjate dhe sigurisht qe dua ta respektoj. Sic thate dhe ju ka qene nje rruge e gjate per tu rikthyher ketu. Mendoj se deshira per te vazhduar eshte reciproke, ne futboll ‘kurre mos thuaj kurre’, por deshira ajo eshte. 

Tripletistet – “Heronjte e Tripletes? Nuk di ke te zgjedh ate qe me ka ndihmuar me shume, por si mbrojtes po them Samuel. jam perpjekur te marr keshillat e tij dhe karriera e tij te meson shume. Te rinjte qe jane dhe ata qe do te vijne duhet te kene mire parasysh cfare ata kane bere per kete fanelle”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.