Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,908 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ansaldi eshte i Interit. Ndryshe nga Erkin zyrtarizimi do te vije ne korrik sepse…

Inter Club Staff

Mbyllje e papritur e tratatives per Ansaldin nga ana e Interit, por zikalterit nuk mund ta zyrtarizojne ende mbrojtesin e krahut argjentinas i cili eshte edhe lojtari me i ri i Interit.

Tashme, ish lojtari i Genoas ka zhvilluar edhe vizitat mjekesore dhe nga korriku do te jete ne dispozicion te Roberto Mancinit. Ansaldi ka thene po, por edhe Javier Zanetti ka bere punen e tij per bindjen e lojtarit deri ne momentin qe eshte arritur marveshja. Transferimi eshte vendosur te behet me 3 milione euro ne momentin e pare plus 3 te tjere, po aq sa eshte edhe kartoni i djaloshit Diego Laxalt, qe kartoni i te cilit do i kaloje Genoas. Per zyrtarizimin do duhet te presim 30 qershorin, sepse lojtari eshte ende nen kontrate me Genoan qe sapo e ka blere nga Zenit 3 milione euro. Nderkohe per Caner Erkin zyrtarizimi ka ardhur menejhere sepse lojtari ka ardhur me parameter zero nga Fenerbahce.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.