Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,753 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sassuolo, cfare intrige: Ranocchia ne tratativen Berardi? Acrebi…

Inter Club Staff

Dite tratativash ndermjet Inter dhe Sassuolo. Ne diten e djeshme, Ausilio ka takuar ne milano drejtorin sportiv e Sassuolos, Angelozzin per te folur per Ranocchian dhe jo vetem.

Kerkesa e klubit zikalter per mbrojtesin qendror eshte jashte mundesive te emilianeve: si per kartonin (10 milione kerkon Interi) si edhe per rrogen (2,3 ne sezon), dhe te dyja keto tejkalojne mundesite e Squinzit. Por ndjesia fillestare eshte se gjithcka eshte e lidhur me nyjen Berardi. Nese Squinzi dhe Carnevali do te hapin porten per sulmuesin e tyre, atehere dialogu per mbrojtesin e Interit do te ishte shume me i thjeshte. E ne kete moment te mos harrojme as Juan Jesus qe mund te perfundoje tek Watford apo tek Roma dhe zikalterit do te riktheheshin fort per blerjen e Acrebit. Me pak fjale, Inter dhe Sassuolo deri ne fund te kesaj merkatoje mund te bejne nje sere tratativash.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.