Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

766 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Besojme tek Champions. Inter-Juve? Ne kemi stilin tone. Lotet e Icardit do te thone…”

Ausilio: “Besojme tek Champions. Inter-Juve? Ne kemi stilin tone. Lotet e Icardit do te thone…”
Inter Club Staff

Pak perpara se te fillonte ndeshja direkt nga Dacia Arena ka folur Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit i cili eshte ndalur ne mikrofonat e Premium Sport per te komentuar ndeshjen ndaj friulaneve, por edhe per ndeshjen e humbur per shkaqe ekstra-futbollistike si ate ndaj Juventus. 

Ja fjalet e Ausilios:

“Duhet te harrojme shume shpejt ate qe na ndodhi te shtunen e kaluar. Ate qe duhet ta thonim e kemi thene.”

“Gjithcka cfare eshte thene fatkeqsisht hodhi ne plan te dyte paraqitjen e mrekullueshme te  skuadres per 80 minuta me 10 lojtare.”

“Tani duhet te bejme maksimumin ne tre ndeshjet e mbetura, duke shpresuar se do te ndodhe dicka edhe tek fushat e tjera.”

A besoni ne Champions pavarsisht distances me Lazion dhe Romen?

Ausilio: "Crediamo nella Champions. Inter-Juve? Abbiamo il nostro stile"

“Sigurisht, do te ishte nje sukses sepse eshte nje nga objektivat qe i kishim vene vetes ne fillim te sezonit. Por ne fund do te mbese puna e mire e Spallettit dhe rritja e nje lojtari si Brozovic. Kemi bere nje pune te mrekullueshme, besojme se mund te arrijme edhe Champions me pak fat.

Moratti ka thene se kunder Juventusit “eshte gjithmone e njejta histori”. Cfare mendoni ju?

“Ka folur ai dhe Antonello per kete ceshtje dhe per mua mjafton. Jam tek Interi prej shume vitesh, ate qe kam pare vetem mund ta kujtoj. Mua me intereson e tashmja si drejtor sportiv, dua te jem i perqendruar tek objektivat e sotshem. Ne e kemi thene gjithcka qe donim te thonim me nje stil qe na perfaqeson si klub.”

Lotet e Icardit tregojne vetem trishtim apo nje sinjal largimi  te mundshem?

“Me siguri vetem trishtim per rezultatin ne fushe sepse e kishim ndeshjen ne dore dhe na shpetoi…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.