Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

422 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Barella eshte mesfushori me i mire italian sot, por i mungon dicka: sikur te kishte edhe 7-8…”

“Barella eshte mesfushori me i mire italian sot, por i mungon dicka: sikur te kishte edhe 7-8…”
Inter Club Staff

Edhe Pierpaolo Bisoli, i intervistuar nga TMW (TuttoMercatoWeb) ka folur per Niccolo Barella duke mos i permbajtur elozhet per te.

“Per sa i perket kompletimit qe ai ka, eshte mesfushori me i mire qe Italia ka ne kete moment. Pa me te voglin dyshim.”

“Per tu bere nje top lojtar, duhet te krahasohesh me me te medhenjt. Per mendimin tim atij i mungojne 7-8 centimetra per ta bere kete.”

“Por me duhet ta pranoj se si kualitet dhe si sasi, ai eshte shume i mire. Nuk ka dyshime per kete gje.”

“Gjithesesi, fakti qe eshte i shkurter, nuk eshte nje problem per mua, te gjithe ata qe flasin per te dhe marrin vesh nga futbolli, nuk e kane percaktuar asnjehere kete gje si problem.”

“Ne Cesena, edhe une luaja nje futboll me sulmues mfizik, por ishte anti-futboll nderkohe sot quhet “ndertim nga prapa”.”

Gjithmone duke folur per Interin, Bisoli shton: “E kam pare ndeshjen me Genoan, ishte nje skuader totalisht superiore.”

“Mund te kishte shenuar nga nje gol ne cdo aksion qe ndertonte. Duke luajtur nje ndeshje ne jave, ka avantazhin qe i pergatit me mire ndeshjet.”

“Klubi duke marre nje si Antonio Conte dhe nje Beppe Marotta, ka treguar se po mendon per shume lart. Sot jane te paret, dhe kandidate kryesore. Por te mos harrojme Juventusin, nuk i dihet deri ne fund.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.