Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

864 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastet – Ja koeficenti i Interit dhe i Milanit per ndeshjen e se dieles! Favoritet jane…

Bastet – Ja koeficenti i Interit dhe i Milanit per ndeshjen e se dieles! Favoritet jane…
Inter Club Staff

Pas pushimeve te Kombetareve, ja tek rikthehet Serie A me te shumepriturin Derby della Madonnina, nje nga sfidat futbollistike me te ndjekura te vitit. 

Skuadrat paraqiten ne kete takim me nje rrugetim te ndryshem: nga njera ane eshte Interi me 6 fitore rresh (ndermjet kampionatit dhe Champions League) e nga ana tjeter eshte Milani qe pas nje nisje jo te mire ku kishte veshtiresi per te gjetur rrugen e duhur, ka gjetur edhe ajo rrugen e fitoreve duke bere tre radhazi ne Serie A dhe Europa League.

Por si jane koeficentet per ndeshjen e se dieles? Cila eshte favorite? 

Per kete ka dhene pergjigje FcInterNews ne nje artikull te saj pak minuta me pare duke shkruar:

“Interi eshte favorite per te fituar ndeshjen dhe e ka koeficentin 2,35 per fitoren.”

“Nderkohe Milani nga ana tjeter eshte vendosur nga kompanite e basteve me koeficentin 3,5.”

“Nese duhet permendur dicka, eshte fakti se Interi ka 7 ndeshje qe nuk humbet ne shtepi ndaj Milanit ndersa skuadra e Gattusos nga ana tjeter vjen nga 3 fitore por edhe nga fakti se ka 4 ndeshje rresht ne transferte qe nuk humbet.”

“Per kete ndeshje koeficenti i barazimit eshte ne kuoten 3,35.”

“Fitorja me e thelle e Interit qe kuotohet nga kompanite e basteve ne Itali eshte 4-0 dhe e ka koeficentin 50. Ndersa 2-1 dhe 1-0 e ka koeficentin 9,25. 2-2 eshte kuotuar me 12,00.”

Po golashenuesit? Kujdes, Interi ka favorit Icardin me 5,00 koeficent, Perisic 7,50 dhe Nainggolan 9,25 ndersa Milan ka Higuain me 6,25, si dhe Cutrone me Suson me 9,75.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.