Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

477 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bernard: “I kam thene Shakthar qe nuk do te rinovoj. Do vleresoj poropozimet dhe do zgjedh.” Interi…

Bernard: “I kam thene Shakthar qe nuk do te rinovoj. Do vleresoj poropozimet dhe do zgjedh.” Interi…
Inter Club Staff

Sulmuesi i krahut brazilian do te lirohet me parameter 0 dhe Interi po e ndjek prej kohesh.

Ai eshte ne shenjestren e Interit. Lojtari i Shakhtar Donetsk, Bernard, brazilian i naturalizuar si spanjoll, ka nje kontrate ne skadence ne qershor me klubin ukrainas dhe Interi po kerkon me ngulm qe ta transferoje me parameter zero.

Dje ne Olimpico ka qene edhe drejtori sportiv Ausilio i cili ka dashur ta ndjeke nga afer lojtarin ne veprim. Ne fund te ndeshjes se humbur ndaj Romes, pikerisht Bernard ka folur per te ardhmen e tij.

Ja fjalet e tij:

“Po mbyll nje cikel qe ka nisur perpara 5 vitesh dhe qe ka pasur nje nisje te veshtire per shkak te mardhenies me tranjerin e meparshem. Pas ardhjes se tranjerit te ri, kam pasur me shume mundesi te luaj dhe kam bere shume mire. Tani nuk kam vendosur asgje, asgje perfundimtare, do te vleresoj te gjitha propozimet qe do te me vijne per te zgjedhur rrugen me te mire per te vazhduar vrapimin tim ne futboll. Kam deklaruar edhe me pare, por edhe klubit i kam thene se nuk deshiroj te rinovoj dhe jam ne kerkim te dickaje me te rendesishme.”

Interi po qendron ne dritare dhe qellimi i klubit zikalter eshte qe lojtarin ta veshi zikalter. Prezenca e Ausilios ne Olimpico eshte nje tregues i qarte i interesit te Interit per lojtarin.

Image result for ausilio racing avellaneda

Kujtojme qe heren e fundit qe Ausilio ka qene ne stadium per te pare nje lojtar, ka qene ne Argjentine per Lautaro Martinez dhe ai sot mund te konsiderohet si nje lojtar i ardhshem i Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.