Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

536 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter ne pune per Bernard: braziliani kerkon 4 milione euro per 4 vite! Por Interi ofron…

E FUNDIT – Inter ne pune per Bernard: braziliani kerkon 4 milione euro per 4 vite! Por Interi ofron…
Inter Club Staff

Stefan de Vrij, Kwadwo Asamoah dhe Bernard Anício Caldeira Duarte, ose sic njihet shkurt, Bernard: Interi po punon fort ne te gjitha frontet ku jane paraqitur pista shume te mira me parameter 0 per te permiresuar skuadren sezonin e ardhshem por duke mbajtur edhe nje sy mbi financat.

Per sa i perket hollandezit dhe ganezit, hapat qe jane bere perpara jane te konsiderueshem dhe mbeten per tu diskutuar edhe detajet e fundit ekonomik ose maksimumi, po pritet pergjigjja perfundimtare e te dyve.

Me impenjative duket tratativa per brazilianin e Shakhtar Donetsk i cili ka nje kontrate me keta te fundit deri ne 30 qershor.

Ofertat per sulmuesin nga Belo Horizonte nuk mungojne aspak dhe klubi ziklater deshiron ta beje per vete ate.

Por, Interi e di shume mire qe lojtari do te vleresoje si aspektin sportiv por edhe ate financiar, sepse deshiron te nenshkruaje kontraten me te rendesishme te karrieres se tij e nuk deshiron te beje asnje gabim.

Sipas asaj qe tregon FcInterNews.it, kerkesa e Bernard eshte rreth 4 milione euro ne sezon per 4 vitet e ardhshme, nje shifer qe vleresohet shume e larte nga drejtuesit zikalter.

Qellimi i klubit milanez eshte qe te bindet lojtari te pranoje nje kontrate prej 2,5-3 milione eurosh ne sezon plus disa bonuese te mundshme.

Palet jane ne pune e siper. Shpejt priten te reja.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.