Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bucchioni nuk eshte dakort: “Nese une do te isha nje tifoz i Interit, ne asnje moment nuk do te…”

Bucchioni nuk eshte dakort: “Nese une do te isha nje tifoz i Interit, ne asnje moment nuk do te…”
Inter Club Staff

I pyetur me mikrofonat e Radio Sportiva, gazetari i njohur Enzo Bucchioni ka folur per mundesite e Interit ne kete sezon. 

Ai eshte shprehur se eshte shume besimplote per mundesite qe skuadra e Contes ka per te luftuar ne nivele te larta.

Keto kane qene fjalet e tij te plota, ku nder te tjera ka vlersuar maksimalisht punen e bere nga klubi deri ne kete moment.

“Interi po provon per te fituar menjehere. Pa shume histori. Prej shume vitesh eshte ne rritje graduale dhe kjo eshte e dukshme.”

“Tani duhet hapi i fundit, duke futur ne skuader lojtare me eksperience dhe kapacitet te larte. Por num mjafton vetem te luaje mire, duhet edhe karakter.”

“Per me shume ka njerez si Hakimi, nje lojtar fantastik. Conte ka shume lojtare por me 5 zevendesime ai luan cdo ndeshje me nje avantazh me shume.”

“Pastaj te mos harrojme se jane tre kompeticione ne loje. Do te ishte nje problem nese do te kishte vetem nje.”

“Nese do te isha nje tifoz i Interit sot, nuk do te shqetesohesha aspak per Interin. Do ta shohim qe kam te drejte.”

(Burimi: Radio Sportiva)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.