Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cambiasso: “Ja pse ndeshja Inter-Juventus eshte shume me e rendesishme se ajo dje ndaj Barces.”

Cambiasso: “Ja pse ndeshja Inter-Juventus eshte shume me e rendesishme se ajo dje ndaj Barces.”
Inter Club Staff

I intervistuar nga Sky Sport, Esteban Cambiasso ka shprehur mendimin e tij per situaten e Interit dhe ka folur per ndeshjen e djeshme Inter-Barceelona por edhe per ate te ardhshmen.

Sipas tij, ndeshja e se dieles per Interin eshte me e rendesishme se ajo ndaj Barcelones qe u luajt ne Camp Nou dje.

“Eshte shume e rendesishme ndeshja Inter-Juventus. Per mua eshte me e rendesishme se sa Inter-Barcelona qe u luajt dje edhe pse Interi me nje fitore do te hidhte kandidaturen e saj per kalimin e grupit.”

“Por ndeshja e se dieles eshte speciale: Juventusi duhet te fitoje sepse do te luftoje per kampionat, por a e pate cfare Interi sot ne fushe?”

“Interi ka mundesi reale qe te tegoje se eshte kandidate serioze per titullin dhe qe shkon pertej nje rezultati te thjeshte.”

“Eshte nje ndeshje qe vendos me shume nga ana mentale per Interin dhe tregon se tashme eshte nje ndeshje serioze.”

“Ashtu si tha edhe Marotta, ndeshjet jane te shumta dhe vlen edhe pankina, jo vetem ata 11 qe zbresin ne fushe.”

Ne fund Cambiasso thote edhe dicka per Sarrin dhe Conten” “Conte ka me shume deshire per te arritur tek fusha e kundershtarit me shpejt. Sarri nderkohe eshte nje tranjer qe do nje manover mete avashte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.